Zkušenost s networkingem organizovaným Tomášem Řezníčkem

Jít na networkingovou akci pro měl byl nový osobní zážitek, který vnímám pozitivně a přivedl mi do cesty nové zajímavé lidi, které bych neměla šanci jinak poznat. Ještě si však vzpomínám na první networking, na který se mi vlastně ani moc nechtělo, ale přemluvila mě kamarádka Radka, která tam měla namířeno již po druhé.

Co mi přinesla nová  zkušenost

S podobnou akcí jsem před tím neměla zkušenost, byla jsem však zvědavá a jela na networking dalo by se říct bez větších očekávání. Radka mi den předem poslala instrukce a otázky, nad kterými se mám zamyslet. Zároveň jsem dostala instrukci, že si mám připravit krátké představení o sobě cca na 1 minutu.

Na zodpovězení otázek a přípavu minutového představení jsem se dostala až cestou na networking. Napsala jsem si pár řádků v autobuse, co bych asi o sobě řekla. Následovala však v Praze schůzka s klientkou, takže jsem svoji řeč následně pojala velmi improvizovaně. K tomu se však dostanu podrobněji dále v článku.

 

Strategický web - redesign

Řízený profi networking

Garance byznys seznámení

Strategický web - tvorba webu

Platba jen za vybranou akci

Bez ročního členství

Strategický web - tvorba webu

Přátelská neformální atmosféra

Na akcích si tykáme

Networking jsem si představovala jako posezení v hospodě s tím, že se seznámím s lidmi, kteří si sednou vedle mě a s nimi se budu bavit celou dobu. Překvapení pro mě bylo, že ten první networking byl v pohodovém duchu v pěkném bytě, kde se nás sešlo asi 10 a atmosféra byla neformální, jednoduše pohodová.

Pohodová však neznamená, že nebyla vedena profesionálně. Tomáš dal času a formě rámec, abych to vysvětlila přesněji. Energicky vysvětlil, co nás čeká a jak to bude probíhat. 

Následně se měl každý do minuty představit. Tady byl pro mě trochu kámen úrazu, že jsem už vůbec nevěděla, co jsem si to napsala, tak bych svůj výstup hodnotila jako velmi improvizovaný. Rozhodně jsem se svými slovy nebyla za jedno, dostavila se nervozita, zapomněla jsem pomalu i to, jak se jmenuju.

Co vnímám jako přínos networkingu

Proč jsem jela do Prahy na networking znovu

ostatní mě inspirovali k lepšímu výkonu

uvědomila jsem si, že mám co sdílet

spojení příjemného s užitečným mě baví

hned vznikla 1 příjemná nová spolupráce

ze spolupráce je i nová kamarádka

Následovalo téma otázek, které měly být také připravené. Tady už jsem se začala trochu chytat, ale Tomáš každému otázky zkonzultoval, aby to nebyl promarněný čas, autorská slepota funguje všude, takže zpětná vazba se hodila. Každý si připravil 3 otázky a hledal na ně nezávislé odpovědi od spolunetworků. 

Tahle část mě bavila nejvíc tzv. speed networking, kde každý měl 4 minuty na to, aby si popovídal s jedním účastníkem. Každý s každým a už se vynechalo úvodní představení, jen se řešily otázky. Ve výsledku vlastně ani nešlo tolik o odpovědi, ale o to navázat řeč s cizím člověkem a zjistit, jak si můžeme být vzájemně užiteční.

Tady mi docvaknul jeden velký AHA moment, že jsem extrovert, který je považovaný za introverta (protože přeci ajťák je od přírody introvert). Uvědomila jsem si, že potřebuji více chodit mezi lidi, že mi přináši tento způsob komunikace rovnováhu práce u počítače, která je víceméně osamoceně v kanceláři. 

Poznej Kinga

+420 730 577 668

Mám pro tebe 1800 kingovteřin zdarma! Stačí zavolat.

Zkušenost považuji za výbornou

Na další networking jsem se už těšila

Odpoledne ty 4 hodiny pod vedením organizátora Tomáše Řezníčka velmi rychle utekly. Zjistila jsem, že formulovat svá slova tak, abych sdělila to, co mám na mysli, musím  ještě trochu potrénovat, protože ne vždy příjemce zprávy chápe stejně to, co já říkám. Byl to však velmi dobrý tréning a už jsem věděla, že chci jít na další akci, abych se lépe osmělila mluvit před více lidmi a dokázala definovat svoji nabídku.

Díky tomuto networkingu jsem si lépe uvědomila, jak popsat lépe svoji nabídku a jak se lépe ptát protějšku, abych vůbec zjistila, jestli moje služby potřebuje.

Jet či  nejet na další networking nebyla ta správná otázka, otázka byla, jestli jet zase na obě další akce následný měsíc nebo jen na jednu. S rozhodnutím mi pomohl Tomáš, jela jsem na obě akce.

CEO B2B networking očima účastníka

Vyšší level — promluvit před 36 lidmi

Na CEO/B2B networking jsem řešila kromě přípravy ještě dress code. Naštěstí má Tomáš na webu fotografie z předešlých akcí, takže jsem si mohla udělat představu, jak se obléknout. Nicméně jsem využila příležitosti a pro takovou nóbl akci si raději pořídila nové šaty. Promluvit před všemi účastníky a představit se byla opět výzva, trochu se mi zadrhnul hlas, ale zvládla jsem to. I tato akce mi však přinesla výzvu, že je co zlepšovat v osobním vystupování i definování  jasné jednoduché nabídky.

Tento networking pro mě byl jiný tím, jak se konal ve formálním prostředí. Krásné prostory K+K Central hotelu působí velmi příjemně a noblesně. V recepci mě nasměrovali na správný konferenční sál. Tam už stál Tomáš s úsměvem od ucha k uchu a vítal mě. To mi hned dodalo na pozitivním dojmu a bylo  jasné, že i tato akce se ponese v přátelském duchu.

Postupně přicházeli všichni účastníci, dostali instrukce a ihned komunikovali s ostatními, protože zadaný úkol zněl jasně. Tady neprozradím, co bylo úkolem, abych Tomášova esa neprozrazovala, jeďte se na networking podívat osobně, osobní prožitek je to nejlepší, co pro sebe můžete udělat.

Jednoduše profesionálně a ve speed tempu proběhlo odpoledne, ze kterého jsem si odnesla supr kontakty, doporučení i tipy na další spojení, která pro můj byznys mohou znamenat růst.

Přínosy CEO/B2B pro účastníka

Více zkušeností více kontaktů

pořádná dávka inspirace

výběr a tipy od 30+ účastníků

předvýběr profesí

večeře v nóbl prostředí

možnost prohloubit konverzaci i po akci (společné posezení v restauraci)

Networking mi do cesty přivedl zajímavé lidi a odstartoval zajímavé spolupráce. Přínosy jak v osobním životě tak v profesním,  nicméně jsem si díky tomu odhalila i své nedostatky, na kterých teď plánuji trochu zapracovat. Věřím však, že to je jen dočasné a bude pak reálné přijmout více zákazníků, kterým můžu pomoct.

Pochválit bych chtěla ještě na závěr Tomášovu přípravu před akcí, komunikace a informace. Následné rychlé dodání kontaktů a přehledu mi také pomohlo se rychleji zorientovat a navázat spojení s těmi, s kým jsme si něco domluvili.

Zajímá vás něco k networkingu?

Zeptejte se rovnou Tomáše

Poznej Kinga

+420 730 577 668

Mám pro tebe 1800 kingovteřin zdarma! Stačí zavolat.